Hakkımda!

Küçük bir dünya düşlediğim zaman: böyle kelime yığınlarından oluşan... İşte o zaman kendime bir köşe tutturuyorum ve kelime yığınının bir köşesinden de ben tutuyorum… Görüyorum…Bazı kelime yığınları fotoğraflarla besli. Ama ben sadece kelime yığıyorum… Bazıları saçma buluyor, bazıları beğeniyor… Facebook’tan beni bulup yazılarımı okuduklarını ve güzel beğenilerini dile getiriyorlar… Bazıları köşeme yorum yapıyorlar. Benim yazılarım farklı biliyorum… Herkes anlamıyor… Herkese hitap etmiyor. İşte bu yüzden kimisi gereksiz görmekte de nihayetinde haklı! Esasında köşe yazarı dediğin yazdığı gazetenin ya da internet gazetesinin nihayetinde haber yayın aracının okuyucusuna hitap etmeli… Dolayısıyla da haber niteliği taşımalı… Biliyorum ama bildiğim gibi yazmaktan da vazgeçemiyorum. İlk zamanlar öylesine diye başladığım bu yolculuk serüveninde gittikçe yazmadan duramadığımı ve aslında yazacak çok söz’ün var olduğunun farkına vardım. Ve şöyle baktığımda geriye doğru; üç etiket altında toplayabilirim yazılarımı diye düşünüyorum.

Bunlardan birincisi; ÜLKE gündemine yönelik yazılar yazmış olmam….Örneğin; Seç(ebilen)menim!(seçim zamanında seçmen sıfatı yazısı), Olmazsa Olmazımız Ana’mız(Anneler günü yazısı), Babam baş rolde(babalar günü yazısı), 17 Ağustos resmi(adı üstünde:))Anlamıyorum!(demokratik açılım ve domuz gribi(aşısı) vurgulu yazım) Kahraman Çizgi Roman (terör ve türban vurgulu yazım),İki kara bulut (sel felaketi ardından yazılmış yazım)Welcome to Ramazan(!) (Ramazan ayına özel yazım) ….

İkincisi; Bazı kalıplaşmış kavramların veya isimlerin anlamlarını hikâyelerle anlatmış olmam… Örneğin; Neden Pişmaniye bilen var mı?(Kocaeli’nin meşhuru pişmaniyesinin hikayesi) , Sirkeyi Satma, Balı damlat!(kavram anlatımı) Ve şimdi de hazırladığım üçüncüsü yakında onu da yayınlayacağım: Neden Püf Noktası?(püf noktasının neden püf olduğu)

Üçüncüsü; Merak konum olan psikoloji üzerine yazılmış insan davranışlarından, gözlemlerimden yazılar… Aslında en kişiselleri bunlar…Elbette bende köşesinde kendi sosyal yaşantısından, gittiği konserlerden, erkek arkadaşlarından bahseden yazarlardan değilim: ) Benimkiler bana göre daha çok psikolojik tanı sonucu oluşmuş tespit yazıları: Örneğin; Dört Mevsim Bahar, Sevin Yalan Söylemeyi, Biri Mutlu Ol Dedi, Şöyle Bir Düşün, Büyüyünce Ne (mutlu) Olacaksın?...gibi.

Nihayetinde baktığımda şöyle arkaya pek bir köşe yazısı göremiyorum… Kendime de yüksek sesle köşemin yazarı diyesim geliyor:) Ama edebi yazmak…Düz cümle kurmamak…hoşuma gidiyor… Anlamak için bile bazı yazılarımı düşünmek üzerine mesela… Bir kere okumanın yetmemesi mesela… Sonu üç nokta ile biten kelime yığınları mesela…Seviyorum….Ve biliyorum KELİME YIĞICISI’yım ben! Bazen size farklı pencereden bakmanız hususunda yardımcı olma çabasına giren bazen de tespitine onay bekleyen….Seviyorum yazmayı da okunmayı da… Okuyanımı da:)

10 Ocak Gazeteciler günü biliyorsunuz bundan sebep aslında böyle bir yazı yazma gereği duydum ve Asla kendimi gazeteci gibi hissetmedim… Kendime mümkün mertebe de köşe yazarı bile demeyi saygısızlık olarak adlettim köşe yazaNı dedim! Zaten araştırmacı gazeteci bir köşe yazarı gibi yazmıyorum ya o konuyu sabitledik köşemin yazarıyım işte….Kelime yığıcısıyım işte: )

0 di (yorum):

About this blog

Düçar =yakalanmış
Biteviye =monoton
Deruni =içten
İzafe =göreceli
Tazammun=kapsama
Tasallut =musallat olma
Mütecanis =homojen
Epigram =nükteli şiir
Vuzuh =açıklama
Muğlak =sonucu belli olmayan
Devinim =hareket
Erat =erler
Hedonist =hazcı
Dehliz =koridor
İştiyak =özleme
Muhayyile=hayal gücü
Süveyda =kalpteki gizli günah
Mutedil =ılımlı
Meczup =deli
Tekellüf =mükemmel
Muteber =saygın
Müstear =takma
Zelil,nebi =ar
  • Can umut kapısına sıkışmış gönül tortusu; sana kalan tozu toplamak bazen................. bazende toz olmak kapı yüzüne vurulmadan....

KELİME YIĞICISI'NDAN DÖKÜLEN KELİME YIĞINLARI İŞTE........DEVAM........

  • .....tükenmeyen eylemlerin kuklası konumunda sürüncemede bir hayat benimkisi..........
Hayatta küçük köşeciklerim var...sevenlerimin yüreğinde yaşama sebebim olan...ve birkaç köşem var kalemime ışık tutan beni köşe yazaN'ı yapan....

benim tabu kanunlarım var, dogmatik inançlarım, kısır arzularım, gömülesi yalnızlığım.... Bütün kelimeleri gelişigüzel harcayıp dolu dizgin saçmala hissiyatıyla çevrili sözlerim...kansızım...zansızım...yansızım...ama hâla cansızlar arasına alınmadı adım

Kelime Yığıcısı'nın Listesi

Kelime yığıcısı'nın duası: Allahım değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasıdaki farkı ayırt edebilme sağduyusu ver.=Amin=
Bu gadget'ta bir hata oluştu